Jak prezentować kwiaty na obrazach?

To w jaki sposób zaprezentujemy kwiaty czy to na namalowanych obrazach czy na obrazach na płótnie będzie miało wpływ na odbiór takiego obrazu przez naszych widzów. Zarówno sama kompozycja czy też ujęcie aparatu z którego zrobiono zdjęcie naszym kwiatom jest równie ważne. Możemy przedstawić kwiaty na obrazach w sposób jaki robili dawni malarze czyli dostojny, możemy również zrobić to w sposób nowoczesny za pomocą komputerowo wytworzonej kompozycji. Jeżeli mamy na myśli obrazy kwiaty nowoczesne sprawdzą się oczywiście w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach, gdzie będzie pasowała kompozycja z kwiatami i na przykład gwiezdnym pyłem stworzonym oczywiście przy wsparciu programu komputerowego. Jeżeli natomiast lubimy obrazy w starym stylu to kwiaty w wazonie wykonane tradycyjną techniką malarską na płótnie będą odpowiednie.

Obrazy kwiatów w wazonie czy bez?

Kwiaty możemy zaprezentować wieloma różnymi sposobami, również na obrazach. Możemy wybrać kwiaty w wazonie, kwiaty cięte, kwiaty rosnące na pięknej łące lub kompozycję z kwiatów pokazaną od góry. Obrazy z kwiatami w wazonie bardziej pasują dla tradycjonalistów dla których nie do pomyślenia jest przedstawiać kwiaty w nowoczesnych aranżacjach czy też zmodyfikowane programem komputerowym. Obrazy z kwiatami ciętymi nie są zbyt popularne może ze względu na fakt, że czegoś im brakuje na przykład wazonu lub przybrania, tak aby kompozycja była spójna. Zdecydowanie bardziej popularne są obrazy z kwiatami wolno rosnące na łące. To bardziej przyjemny widok niż kwiaty cięte. Dowolne obrazy kwiaty tulipany czy też maki będą wspaniale wyglądały jako łan rosnący na polu przy oświetleniu zachodzącego słońca. Popularne wśród odbiorców są również kompozycje kwiatowe lub kwiaty sfotografowane od góry. Takie kompozycje na obrazie wypełniają cały kadr, mogą być to zarówno zdjęcia takich samych kwiatów jak też specjalnie przygotowane zestawy różnokolorowych kwiatów.

Abstrakcja czy standard

Czy to obrazy tradycyjne czy obrazy abstrakcja kwiaty doskonale się sprawdzą w roli tematu przewodniego takiej pracy. Obrazy abstrakcyjne z kwiatami mogą mieć niewiele wspólnego z wizerunkiem tradycyjnym kwiatów. Mogą przedstawiać kolorowe paski które kwiaty przypominają jedynie w wyobrażeniach. Nowoczesne obrazy na których są kwiaty mogą wyglądać właśnie w ten sposób.