Jak udekorować mieszkanie na jesień?

Jesień to bardzo ciekawy czas dla wszystkich; uwielbiamy końcówkę lata za pojawiające się kolory na drzewach, kiedy upały nie są już tak dokuczliwe, niebo staje się jaśniejsze, a wieczory chłodne. Pojawia się babie lato snujące się za nami na spacerach, a dni są coraz krótsze. Nasze mieszkania również można przygotować na tę ciekawą porę roku. W tym celu możemy wykorzystać dary natury, takie jak na przykład kolorowe liście czy owoce jarzębiny.

Wielkoformatowe zmiany

Wraz z nadejściem jesieni możemy postawić na wielkie zmiany – możemy na przykład przemalować ściany mieszkania w ciepłe, jesienne barwy, jak pomarańcze, czerwienie czy brązy lub beże. Do tego doskonale będą pasowały zdjęcia na płótnie, wykonane przez nas samodzielnie lub wybrane z wielkich kolekcji sklepów internetowych, są one zwykle też tańsze w zakupie niż na przykład obraz na płótnie. Mogą przedstawiać dowolnie powiązane z jesienią motywy, a jest ich naprawdę wiele. Dobrym przykładem będzie kategoria sklepu obrazy jesieni.

Drobne dodatki

Ciekawymi rozwiązaniami i zawsze modnymi są przedmioty i ozdoby wykonywane ręcznie, na przykład bukiety z suszonych kwiatów i ziół, kompozycje tworzone z szyszek, jarzębiny oraz kolorowych liści. Zasuszone jesienią zioła oraz trawy mogą nam służyć swoim aromatem i kuszącym widokiem przez całą zimę aż do pojawienia się nowych, zielonych roślin, kipiących nowym, rodzącym się życiem.