Przywitanie wiosny w naszym mieszkaniu

Po długiej i ciemnej zimie tym radośniej witamy się z wiosną, która przynosi zawsze dużą dawkę optymizmu, dobrego humoru, a także pozytywnie nastraja do życia i dodaje energii oraz witalności. Nic dziwnego, po wielu szarych i głównie deszczowych dniach nadchodzi wreszcie upragnione słońce i wyższe temperatury! To również najwyższy czas, aby przygotować mieszkanie i dodać mu powiewu świeżości!

Przede wszystkim okna

W chwili, kiedy nadchodzi wiosna, powinniśmy zdecydowanie częściej wychodzić na świeże powietrze i jak najwięcej go wpuszczać do wnętrza domu. Przy okazji warto wymienić długie zasłony w oknach na krótsze, w żywszych barwach, które rozweselą ciemne do tej pory wnętrza. Na parapetach warto ustawić kolorowe i zielone kwiaty, które będą kwitnąć aż do późnej jesieni.

Co ze ścianami?

Jeśli mamy dużo zapału, możemy na przykład przemalować ściany na wesołe, żywe kolory i dodać do nich takie elementy jak obrazy – zobacz na https://bajkoweobrazy.pl/. Nie muszą być one ogromne, chociaż zdecydowanie większe formaty wnoszą więcej życia do wnętrza mieszkania. Tematyka tych obrazów może być różna, ponieważ do takiej pory roku będą pasował zarówno obrazy kwiaty, jak i obrazy związane z plonami rodzącej się do życia ziemi, ze słońcem, wzrastającymi roślinami, zieleniącymi się krzewami i drzewami. W czasie wiosny powinniśmy otaczać się wszelkimi motywami, które niosą nam i sprawiają samą radość, aby jak najwięcej móc na tym skorzystać.