Gdzie najlepiej pasują obrazy miast

Dekorując własne mieszkanie czy dom nieczęsto korzystamy z usług architektów wnętrz, najczęściej podejmujemy samodzielne decyzje co jest oczywiście tańsze, choć nie zawsze najlepsze. Jednak tutaj wystarczy podstawowa wiedza, która wystarczy nam do poprawnego umieszczenia odpowiednich dekoracji

Gdzie nie pasują obrazy miasta

Obrazy na płótnie o tej tematyce zdecydowanie nie nadają się do sypialni, gdyż tego typu motywy wprowadzają ruch i harmider co nie jest zbyt korzystne przez snem. Nie polecamy również obrazów miasta do salonów spa i masażu, gdyż zamiast spełniać funkcję obrazu który koi i wycisza sprawiają, że mamy ochotę trzymać rękę na pulsie i być w pełnej aktywności.

Jakie miasta są na topie

Od wielu lat tutaj wiele się nie zmieniło, wśród najczęściej kupowanych obrazów z miastami prowadzą Paryż, Nowy Jork i Londyn. Zamawiane są także inne miasta stolic europejskich jak i amerykańskich takich jak Berlin, Bercelona, Madryt, Lizbona, a także Chicago, Miami, San Francisco.

Obraz zwykły czy obraz panorama miasta

W kategorii obrazów z miastami obraz na płótnie panorama sprawdza się szczególnie dobrze. Drukując fotoobraz na płótnie o kształcie panoramicznym możemy zmieścić na nim całą dzielnicę wieżowców, co wygląda bardzo ciekawie i interesująco wypełnia przestrzeń naszego pokoju. Wybierając obraz miasta o takim kształcie możemy zamówić jeden sporych rozmiarów- wypełni całą ścianę i nie będzie konieczne już dodawanie innych dekoracji w tym miejscu.

Obraz ze zdjęcia miasta czy rysunek

Zdecydowana większość osób wybiera fotografie wykonane przez profesjonalnych fotografów. Jednak interesującą opcją są również obrazy pastelowe np para idąca ulicą na tle wieży Eiffla. Efekt rysunku może być osiągnięty również poprzez nałożenie filtra z programu komputerowego. Inną przyczyną tego stanu rzeczy jest też to, że obrazy malowane przez artystów są wielokrotnie droższe od obrazów na płótnie wydrukowanych z biblioteki zdjęć. Taka technologia umożliwia nam jednak masową produkcję i korzystne ceny a co za tym idzie stosunkowo niewielkim kosztem możemy udekorować nasze mieszkania i domy.