Obrazy koni w malarstwie polskim

Lubimy pięknie mieszkać, pracować. Otaczać się tym, co estetyczne, miłe dla oka. Pragniemy mieć wokół siebie piękno. Chcemy tworzyć stylowe wnętrza i w nich przebywać. Wnętrze z charakterem musi mieć w sobie to „coś”. Detal, który przyciągnie uwagę, zachwyci. Detal, który zatrzyma nasz wzrok i uwagę. Takim elementem może być obraz, który wyrazi styl danego wnętrza. Będzie przysłowiową kropką nad „i”.

Obrazy są niekwestionowaną ozdobą wnętrza. Ożywiają wnętrze, tworzą klimat, dodają mu uroku i odzwierciedlają charakter właściciela. Świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu od klasycznego po nowoczesne. Zaproszenie sztuki w swoje progi zawsze się sprawdza. Warunek jest tylko jeden- trzeba wybrać to, co odzwierciedla nas samych, co jest nam bliskie, budzi w nas emocje i oddaje nasz charakter. Dla miłośników koni, nie ma nic piękniejszego, niż obrazy z końmi. Konie mają w sobie magię. Ich siła, piękno fascynują i roztaczają nieodparty urok.

Koń w malarstwie.


Koń to piękne, majestatyczne zwierzę. Fascynuje nas jego dostojność, siła, a jednocześnie łagodność i płochliwość. Ten tajemniczy błysk w końskim oku wzbudza w nas zachwyt od zarania dziejów. Zawsze był blisko nas, towarzyszy człowiekowi od wieków. Już w jaskiniach widzimy obrazy z końmi wyryte na ścianach. Koń w naszej kulturze i historii zawsze miał duże znaczenie. Zawsze poruszały artystów i to się nie zmieniło. Nadal chętnie wieszamy obrazy koni. Budzą nasz podziw i ozdabiają nasze wnętrza dodając im uroku i charakterystycznego rysu.

Koń współcześnie.


Od XIX wieku malarstwo hipiczne podbija serca miłośników koni. To koń, w tym stylu malarskim, jest „osobą portretowaną”. Jest najważniejszy i jego piękno ma być uwiecznione w całej okazałości. W tym momencie powstają obrazy koni, których zadaniem jest uwiecznienie najpiękniejszych zwierząt. Najczęściej portretowane są araby i konie angielskie, rzadziej powstają obrazy koni zimnokrwistych. Araby i konie angielskie cieszą się niesłychanym powodzeniem ze względu na swą piękną sylwetkę, delikatny, dostojny chód oraz siłę i charyzmę emanująca z tego niesamowitego zwierzęcia. Konie te hipnotyzują nas swoim spojrzeniem i to widać na obrazach, które powstały przez wieki.
Obrazy koni zimnokrwistych powstają rzadziej ze względu na ich silną, masywną budowę. Ich sylwetka nie jest tak lekka jak u koni angielskich, czy arabów. Są to konie spokojne, bardziej statyczne, poruszające się przeważnie stępem. I właśnie to oddają obrazy koni zimnokrwistych. Spokój i opanowanie. Tu nie ma miejsca na szał araba.

Z upływem czasu nasz zachwyt końmi nie zmalał. Dziś, dzięki obrazom na płótnie, które są w przystępnej cenie, każdy z miłośników tych pięknych zwierząt może ozdobić nimi ścianę.
Obrazy z końmi sprawdzają się w każdym wnętrzu. Różnorodność obrazów jest tak duża, że znajdziemy idealny obraz do wnętrza klasycznego, glamour, industrialnego, czy angielskiego. Łącząc obrazy koni ze sztukaterią, farbą, czy strukturą dekoracyjną możemy stworzyć naprawdę ciekawe, niebanalne wnętrze, które będzie zachwycało kolorystyką, stylem i estetyką.