Dekoracje na zimowe dni

Zima jest dla nas raczej ciężkim okresem, ponieważ dni są bardzo krótkie, za to bardzo długie wieczory, które niekoniecznie nastrajają nas do życia optymistycznie. Pogoda ostatnimi czasy nas również nie rozpieszcza, co w bezpośredniej linii przekłada się tak samo na nasze samopoczucie. Zawsze można jednak sobie pomóc – nie tylko dobrym, grzanym winem, ciekawym filmem w telewizji, czy ciepłym kocem i interesującą książką – również dodatki do mieszkania mogą nam w zimie przypominać o letnich, minionych dniach.

Najciekawsze pomysły

Dobrze nastrajają nas zawsze jasne, słoneczne kolory, czasem błękity oraz odcienie pomarańczu. Jeśli chcemy poczuć się, jakbyśmy wciąż wciągali do płuc letnie powietrze, możemy zainwestować na przykład w fotoobrazy, które postawią nam przed oczami widziane w lecie krajobrazy jak żywe. Jeśli z kolei bardziej tęsknimy za wiosną, możemy powiesić na ścianie na przykład obraz maki, który z kolei przeniesie nas do wczesnej, budzącej się wiosny.

A jeśli lubimy zimę?

Z kolei jeśli zimowa aura w niczym nam nie przeszkadza, nawet, jeśli pogoda nie jest mroźna a za oknami nie widać grubych warstw śniegu, możemy samodzielnie wykonać ciekawe dekoracje do naszego wnętrza. Temperaturę oraz aurę możemy wykorzystać na przykład na stworzenie na drutach grubego pledu bądź na wykonanie delikatnych, styropianowych bombek, które zawiesimy do dekoracji w oknie. Również zasłony do okien w odpowiednich, jasnych kolorach mogą nas wprowadzać w zimowy nastrój.