Propozycje dekoracji okien w zimie

Zimowa pora nie sprzyja naszym oknom – często przez całą zimę bywają zachlapane, a widok z nich jest raczej niewesoły i nie zachęca do optymistycznego nastawiania się do życia. Łatwo jednak taką zimową chandrę odgonić na przykład za pomocą nowych okiennych zasłon, które są naszą dzisiejszą propozycją zmian. W zimie stosujemy raczej długie i ciężkie zasłony, aby okna przepuszczały do środka jak najmniej nieprzyjemnego, wpychającego się szparami okiennymi zimna. Nie muszą być one jednak smutne i jednostajne, mogą wbrew pogodzie, być w żywe kolory i jasne desenie, odganiające ponury nastrój.

Zimowe ptaki

Ciekawa propozycją dekoracji okna są również modne od niedawna ręcznie szyte ptaszki, które można zawiesić w oknie bądź na zasłonie lub też które można połączyć ze sznurem i zastosować jako uchwyt do ciężkich i opadających kotar. Do jednostajnych kolorystycznie zasłon kolorowe akcepty zimowego ptactwa mogą być niezwykle miłym dla oka elementem. Im więcej i im ciekawsze ich kolory oraz wzory, tym większa różnorodność naszych okiennych ozdób.

Niezastąpiony element

Niejednego może zdziwić, że idealnym dodatkiem do dekoracji okiennych mogą być… obrazy na ścianę. Mnóstwo dobrych propozycji znajduje się w sklepie bajkoweobrazy.pl. Są one doskonałym elementem dekoracyjnym, ponieważ najczęściej stanowią kontrast między jasnymi ścianami, jasnym wnętrzem oraz jasnymi zasłonami okiennymi. Piękne kwiaty, które poprawią nam nastrój to tulipany. Obraz tulipany może na przekór wszystkim ponurym dniom rozpogadzać wnętrze każdego mieszkania.

Posty powiązane: